Oczyszczanie jelita grubego

Istnieje wiele sposobów oczyszczania organizmu. Każdy chce być zdrowy i wyglądać młodo. W tym celu szuka się cudownych recept młodości, stosuje różnorodne diety, kupując drogie kosmetyki, kremy, lekarstwa itp. Niestety to wszystko jest walką ze skutkami. Starzenie organizmu rozpoczyna się wewnątrz nas. Organizm zanieczyszczony to organizm chory, im bardziej zanieczyszczony tym szybciej się starzeje.
waterPierwszym i najprostszym sposobem oczyszczania jest picie wody. Każdy wie, że powinien pić Wodę ale czy każdy ją pije? Codziennie należy wypić 6 szklanek wody i nie mówię tutaj o herbacie, kawie czy innych napojach tylko o samej czystej wodzie i to niegazowanej. Bardzo ważne jest żeby wypić co najmniej szklankę wody zaraz po przebudzeniu i przed zaśnięciem. Najkorzystniej jeśli woda będzie w temp pokojowej. O leczniczych właściwościach wody można by napisać całą książkę, dlatego później napiszę posta z większą ilością informacji. Jeśli mowa o wodzie, to od razu można wspomnieć o zielonej herbacie. Napar z zielonej herbaty ma mnóstwo antyoksydantów w postaci polifenoli, przez co oczyszcza organizm z toksyn powstających w tkankach w następstwie przemiany materii jak i również tych, które zagrażają nam z zewnątrz – pestycydów, barwników i konserwantów. Innymi sposobami oczyszczania są diety kilkudniowe warzywno-owocowe, diety jedno-składnikowe np na bazie jabłek, suszone owoce, błonnik, sauna, kuracje ziołowe, świeże soki itp zielony soczek(najlepszy z marchwi i szpinaku, odrobinę mniej skuteczny z marchwi, buraka i ogórka a jeśli brakuje składników, to zostaje sok z samej marchewki ). Na osobnego posta zasługuje również głodówka, wielki dietetyk Paul Bregg uważał, że to efektywny sposób na przywrócenie czystości jelita grubego. Uważał, że głodowanie raz w tygodniu w ciągu 24-36h umożliwia zdobycie dodatkowej energii, która zwykle zostaje wykorzystana na trawienie i przyswajanie pokarmu. W tym czasie kamienie kałowe zaczynają odklejać się od ścianki jelita. Pierwszy posiłek po takim głodowaniu to surówka z marchwi i kapusty bez oleju i przypraw. Służy ona za swoistą miotełkę, która odrywa i wyrzuca “osad”.
Metod oczyszczania jest wiele, chciałabym skupić się na metodzie całkowitego wewnętrznego oczyszczania organizmu według prof Tombaka. Poczynając od najważniejszego narządu oczyszczania – jelita grubego. W jelicie grubym powstają procesy reabsorbcji. Tutaj są wchłaniane glukoza, witaminy i aminokwasy wytwarzane przez bakterie jelit, około 95% wody i elektrolity.Im bardziej zanieczyszczone jelito tym mniej witamin i minerałów się przyswaja. Brak witamin i minerałów równa się chorobie (Jako ciekawostka z jelita cienkiego do grubego codziennie dostaje się około 2000 g z papki pokarmowej, z czego po wchłonięciu zostaje 200-300 g z kału). Jak można sprawdzić czy jelito jest zanieczyszczone? Wystarczy wypić 3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z buraka. Jeśli po tym mocz nabierze koloru buraczanego, będzie to oznaczać, że błona śluzowa przestała prawidłowo pełnić swoje funkcje. Jeśli sok z buraka farbuje mocz, tak samo łatwo przez ścianki przenikają toksyny. Oznaka normalnej pracy jelita jest regularne wypróżnianie się (1-2h po posiłku), stolec powinien być jednorodnej masy i nie może brudzić muszli klozetowej po spuszczeniu wody.

Oczyszczanie jelita grubego.

Niektóre objawy zanieczyszczonego jelita: zaparcia, wzdęcia brzucha, skórne egzemy, wągry, alergie, czarny nalot na zębach, szary nalot na języku, nieprzyjemny zapach potu i skóry.
Pożyteczne rady:

 • 1. Ograniczyć spożywanie następujących produktów: mięsa, czekolady, słodyczy, cukru, krowiego mleka, jaj, białego chleba.
 • 2. Pić rano i wieczorem po 1 szklance kefiru.
 • 3. Dokładnie żuć pokarmy (każdy kawałek pokarmu żuć od 35 do 50 razy).
 • 4. Nie popijać w trakcie jedzenia.
 • 5. Zmniejszyć spożywanie kawy i herbaty.

Najprostszym, najbardziej skutecznym i dostępnym sposobem oczyszczania jelita grubego jest lewatywa. Dla wielu wydaję się to dziwne i niewykonalne:) Sama tak myślałam 10 lat temu, w momencie gdy czytałam pierwszy raz książkę Tombaka… Wybitny doktor Max Gerson leczył raka poczynając od oczyszczania jelita lewatywą, miał rację twierdząc, że rak jest zemstą natury za nieprawidłowe odżywianie. W swojej książce o leczeniu raka pisze, że z 10,000 przypadków raka 9999 są skutkiem zatrucia własną masą kałową i tylko jeden przypadek jest skutkiem rzeczywiście nieodwracalnych zmian organizmu o charakterze patologicznym. Mikio Kusch specjalista makrobiotyk twierdził, że najbardziej szkodliwe produkty wywołujące cystę piersi i jajników, powiększenie prostaty to lody, mrożona śmietanka, śmietana i zimne tłuste mleko. Uważał, że jeśli będziemy spożywać te produkty to na pewno będziemy mieć cystę, zauważył on, że kobiety chore na raka piersi w 9 wypadkach na 10 miały kłopoty z pracą jelita. Gdyby 10-15 lat przed tym zostało przeprowadzone odpowiednie leczenie zapobiegawcze, nie miały by one ani guzów piersi, ani raka w żadnej postaci. Niektórzy specjaliści ostrzegają, że przemywanie jelita grubego prowadzi do zniszczenia zdrowej mikroflory. Niestety przy trybie życia, jaki prowadzimy ( sposób odżywiania, małą ruchliwość ) ilości spożywanych leków (szczególnie antybiotyków), znalezienie człowieka ze zdrową mikroflorą jest praktycznie niemożliwe. Tombak twierdzi, że 90% społeczeństwa ma zwyrodniały układ pokarmowy i naruszoną mikroflorę. Znany na całym świecie amerykański lekarz dr Norman Walker (żył 99 lat), który przez 50 lat używał lewatywy w leczeniu różnych chorób, mawiał: Nie ma prostszego i bardziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych „brudów” niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej. Praktyka świadczy o tym, że nie każdy człowiek z samozaparciem i gotowością zaczyna stosować te zabiegi. Dla wielu osób zabieg ten, wydaje się wstrętny, chociaż nie odczuwają żadnego wstrętu „nosząc” w sobie kilka kilogramów gnijących kamieni kałowych, woń których jest nieporównywalna z żadną zawartością ścieków kanalizacyjnych. Wymówki znajdują się różne. I dopiero pod groźbą noża chirurga lub jeszcze gorzej – śmierci, człowiek szybko zgadza się doprowadzić do porządku.Tym, którzy twierdzą, że dla nich ten sposób jest nie do przyjęcia, Tombak proponuję kilka innych czyszczeń jelita grubego,z góry jednak zaznacza, że nie są tak skuteczne jak lewatywa,

 Zobacz technike przemywania jelita grubego – lewatywa.

 Oczyszczenie jelita grubego kefirem, sokiem jabłkowym, surówkami z warzyw.

 • Pierwszy dzień: wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).  
 • Drugi dzień: wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków). 
 • Trzeci dzień: w ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).

Stosować dwa razy w miesiącu.

Oczyszczenie jelita grubego warzywami i owocami

 •  Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g – wszystko to zmielić. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Spożywać wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce, póki się nie skończy. Kurację należy stosować raz na trzy miesiące. 
 • Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze na noc dwie godziny po ostatnim posiłku. Stosować przez 14 dni. 
 • Wieczorem do szklanki zsiadłego mleka lub wrzątku włożyć dziesięć suszonych śliwek, odstawić na noc. Rano na czczo wypić zsiadłe mleko/wodę, zjeść śliwki. Następnie znowu zalać 10 suszonych śliwek zsiadłym mlekiem. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wypić zsiadłe mleko, śliwki zjeść. Kurację powtórzyć przez 10 dni. Stosować raz na trzy miesiące. 
 • Pić pół szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.


Najlepszy wynik osiąga się przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad higieny wewnętrznej i rozumnym odżywianiu.Po przeprowadzeniu cyklu oczyszczenia jelita grubego należy się nauczyć prawidłowo łączyć pokarm (dieta rozłączna) i zadbać o odbudowę zdrowej flory bakteryjnej jelita grubego.czosnek

Odbudowa flory bakteryjnej jest prosta.Przez dwa tygodnie należy zjadać po 1 ząbku czosnku wieczorem, dwie godziny po kolacji. Co zrobić aby podtrzymać odpowiednią florę? Należy przestać spożywać produkty zawierające drożdże piekarnicze. Gdy jelito będzie czyste, należy zacząć oczyszczanie wątroby. Tombak i Małachow twierdzą, że te dwa postępowania są podstawowe i obowiązkowe. Dalsze oczyszczanie i powrót organizmu do zdrowia, będzie się odbywał samoistnie przy prawidłowym odżywianiu.

malachow

150

zdrowie

Advertisements

2 responses to “Oczyszczanie jelita grubego

 1. I don’t even know how I finished up right here, but I assumed this put up was great. I do not understand who you are but certainly you are going to a famous blogger when you aren’t already.
  Cheers!

 2. lewatywa – dla wielu osób zabieg ten, wydaje się wstrętny, chociaż nie odczuwają żadnego wstrętu „nosząc” w sobie kilka kilogramów gnijących kamieni kałowych, woń których jest nieporównywalna z żadną zawartością ścieków kanalizacyjnych – pięknie powiedziane!

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s