Jedzenie ma znaczenie

Każdy z tych filmów mnie poruszył i to głęboko. Warto obejrzeć, zastanowić się nad własnym zdrowiem, życiem i światem. Jak ktoś nie dowierza, zrobić własny research w internecie, bo informacji na ten temat jest mnóstwo. Proszę przekazujcie dalej informację, nie ma nic gorszego niż życie w niewiedzy…

W celu obejrzenia całego filmu proszę nacisnąć ikonkę playlisty pod filmem (pierwsza z 4 w prawym dolnym rogu) albo ikonkę youtube, gdzie nastąpi przekierowanie na stronę youtube i możliwość obejrzenia całego filmu w jednym ciągu.

Film dokumentalny rozpoczyna się maksymą Hipokratesa: „niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Jednak od tych czasów podejście do leczenia chorób zmieniło się diametralnie. Nowoczesna medycyna to „pigułka na wszystko”. Dobre zdrowie jest sensowne, ale nie przynosi zysków — koncernom farmaceutycznym. Po chorobach serca oraz raku, pod względem śmiertelności są błędy lekarskie, niepożądane działania leków, niepotrzebne operacje. Dlatego tak ogromne znaczenie ma to co wkładamy do ust. Czy jest to niezbędne paliwo do prawidłowej egzystencji, czy też kolejny „gwóźdź do trumny”. Jedzenie ma znaczenie — jesteś tym co jesz. Pokarm, który nabywamy i konsumujemy jest zazwyczaj mocno przetworzony, traci swoją wartość podczas transportu, a żywność podróżuje nie małe odległości. Dlatego nie jest świeże, a to co nie jest świeże, nie ma już tyle wartości odżywczych. Ogromne znaczenie ma również zanieczyszczenie środowiska, którym w rzeczywistości sami się trujemy. Żywność już nie jest zdrowa — jest wybrakowana i toksyczna. Dodatkowo sami niszczymy pokarm podgrzewając i gotując. W formie surowej żywność jest najwartościowsza. Poważnym problemem jest fakt, że większość lekarzy nie jest przeszkolona z zakresu dietetyki i żywienia, nie pytają pacjentów o dietę, a przecież to dieta warunkuje nasze zdrowie. Jest wiele przypadków ludzi ciężko chorych, którzy po zmianie trybu życia i diety na zdrową, uniknęli leków i operacji, stali się zdrowsi. Ale to firmy farmaceutyczne kontrolują dziś nasze zdrowie przypisując nam często zbędne leki. Natomiast najlepszym lekarstwem nawet na ogólnie przyjęte choroby nieuleczalne okazuje się zdrowe, ekologiczne, nieprzetworzone i organiczne jedzenie.

Robert Kelner w swoim dokumencie Food, Inc. nie chce straszyć konsumentów, lecz ich uświadomić, co jest przed nimi skutecznie ukrywane. Film przedstawia brutalną prawdę o uprawie żywności i hodowli zwierząt. Pokazuje jak prawdziwe rolnictwo zostało wyparte przez przemysł rolniczy, który kontroluje kilka największych korporacji. Celem tych monopolistów jest maksymalizacja zysków oraz przejęcie kontroli nad procesem żywieniowym świata. Nie przeszkadza im prowadzony w ich fabrykach masowy holokaust zwierząt, czy uprawianie toksycznych upraw, które mają niszczący wpływ na nasze organizmy. Ukazana jest również prawda o tym, że nie możemy już liczyć na rząd, że nas nie ochroni przed wyzyskiem korporacji, ponieważ stoją one w hierarchii ponad nim.

Wstrząsający film o największym potworze korporacyjnym, który stanowi śmiertelne zagrożenie nie tyko dla gatunku ludzkiego, ale dla wszelkiego życia na naszej planecie. Dokument jest podsumowaniem kilkuletniego dziennikarskiego śledztwa znanej francuskiej dziennikarki. W filmie znajdziemy m.in. informacje o historii potwora: od Polistyrenów, PCB, broni chemicznej: słynnego defoliantu “Agent Orange” i dioksyn, po ”wspaniałe” wynalazki przemysłu żywnościowego jak DDT, Aspartam, czy krowi hormon wzrostu. Obecnie firma jest największym producentem nasion roślin transgenicznych (GMO) – czyli trujących mutantów, które według “niezależnych” badań sponsorowanych przez firmę są rzekomo jadalne i zdrowe. Korporacja słynie z gigantycznych przekrętów, kłamstw i korupcji najwyższych szczebli władzy oraz bezwzględnego egzekwowania kupionych przez siebie przepisów prawnych, do rujnowania życia zwykłych, drobnych farmerów.  Pracuje też nad totalną destrukcją bio-różnorodności światowych upraw – w imię zysku i totalitarnej kontroli wszystkich ludzi. Monsanto jest dziś największym producentem broni biologicznej używanej przeciwko całej ludzkości.

Advertisements

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s