Dlaczego oczyszczać organizm?

Ciągle jestem głodna/głodny…podejrzewam, że większość z nas tego doświadcza…zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Dlaczego ciągle czujemy głód albo łaknienie na słodycze? Odpowiedź jest prosta. Nasze organizmy a dokładniej jelito grube jest przepełnione grzybami, pasożytami i bakteriami, a cukier to ich główne pożywienie. Ciągle czujemy się głodni, bo organizm ma niedobór witamin, które zjadają pasożyty. Niestety współczesny wzorzec żywieniowy opiera się na fast foodach, przetworzonej żywności i coca coli, które nie mają ŻADNYCH substancji odżywczych, za to cukier to w łyżkach można mierzyć (0.5l cola ma do 10 łyżeczek cukru), wniosek jest prosty – witamin brak  i idealna pożywka. Naukowcy twierdzą, że 95% społeczeństwa, żyje z pasożytami przez większość życia co jest przyczyna wielu chorób. Jak poznałam mojego chłopaka, to budził się w nocy i jadł słodycze. Śmialiśmy się, że grzyby go zjadają:) W starożytnych czasach znali już podstawową zasadę zdrowia: jelito grube musi być utrzymywane w absolutnym porządku, jeśli człowiek chce być zdrowy. Nie jest tajemnicą, że 70% mieszkańców kuli ziemskiej cierpi na chroniczne zaparcia, „Wiele chorób przychodzi do człowieka przez jamę ustną” – powiedział Hipokrates. Jak zwykle miał rację. Obłożony język, nieświeży oddech, napadowe bóle głowy, zawroty głowy, apatia, senność, ciążenie w dolnej części brzucha, wzdęcia, burczenie w brzuchu, zmniejszenie apetytu, skrytość, pobudliwość, mroczne myśli – wszystko to skutki autotoksykacji (samozatrucia organizmu) – jednej z głównych przyczyn zaparć. 

Każdy sprząta swój dom czy samochód, dlaczego nie oczyszczamy siebie? Organizm każdego człowieka posiada siedem systemów oczyszczania: (1) jelito grube, (2)wątroba, (3)nerki, (4)tkanka tłuszczowa, (5)mięśnie i ścięgna, (6) nos, uszy oraz oczy (7),płuca i skóra . Jeśli jeden z systemów nie spełnia swojej funkcji, to z pomocą przychodzi drugi. Np. jeśli jelito grube i wątroba nie są w stanie spełniać funkcji oczyszczania, to włączają się systemy oczyszczania poprzez nos, oczy, skórę i płuca ( niestety wtedy pojawiają się na skórze wysypki, egzemy lub inne alergie) . Układ pokarmowy jest tak zanieczyszczony, że nie wiadomo, czy z jelita grubego do krwi przenika więcej brudów czy pożytecznych substancji. Wątroba i woreczek żółciowy do takiego stopnia są zanieczyszczone, że nie ma mowy o jakim kolwiek oczyszczaniu krwi z substancji trujących dostarczanych z pożywienia. Nerki nie są w stanie spełniać swoich funkcji, ponieważ są nafaszerowane kamieniami i piaskiem. Pokrycie stawów i kości warstwą soli powoduje ból przy każdym zgięciu szyi, ręki, kolana. Dochodzi do tego, że słyszymy wyraźne chrupanie układu kostnego.

 • jeśli nasze podstawowe systemy oczyszczania (jelito i wątroba) nie działają prawidłowo to występują bóle głowy, zaparcia, depresje, zmęczenie, hemoroidy, wrzody żołądka i dwunastnicy itp;
 •  jeśli pierwszy, drugi, trzeci i czwarty system oczyszczania nie spełnia swoich funkcji do powyżej wymienionych dolegliwości dochodzą guzy, torbiele, kamienie w nerkach i woreczku żółciowym, alergie skórne, astma na tle alergicznym, cukrzyca, nadwaga.
 •  przy naruszeniu od pierwszego do szóstego systemu oczyszczania do powyżej wymienionych dolegliwości dochodzą choroby stawów, kończyn dolnych i górnych, układu krążenia, układu oddechowego układu nerwowego.  
 •  jeśli wszystkie systemy oczyszczania, od pierwszego do siódmego, nie są w stanie spełniać swoich funkcji, może to doprowadzić do chorób nowotworowych (wątroby, trzustki, skóry itp).

Człowiek to inteligenty organizm, ma zdolność samooczyszczania – jeśli mu w tym oczywiście pomożemy. Zdolności oczyszczania określono siedmioma stopniami zanieczyszczenia, na podstawie których można łatwo określić w jakim stanie jest nasz organizm. Każdemu zalecana jest higiena wewnętrzna. Dbajmy o siebie tak jak dbamy o mieszkanie i samochód. Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, ale życiowo niezbędne, dlatego że tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu”, może funkcjonować harmonijnie i właściwie. 

 1.  Pierwszy stopień zanieczyszczenia, kiedy człowiek zdrowy z wyglądu zaczyna odczuwać ciągłe zmęczenie.
 2. Przy drugim stopniu, oprócz ciągłego zmęczenia dochodzą bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała.
 3.  Trzeci stopień to wszelkiego rodzaju alergie.
 4. Czwarty to pojawienie się torbieli, guzów, kamienie, nadwaga.
 5. Piąty to deformacja organów wewnętrznych, kości i stawów.
 6.  Szósty -organiczne choroby układu nerwowego.
 7.  Siódmy- rozkład komórek i organów, który powoduje tworzenie się chorób nowotworowych
 

Człowiek nie chce żyć według praw natury, przestał korzystać z dobrodziejstw ziemi, zastępując je smakołykami w ładnych opakowaniach. Przyzwyczaił się do tego, że wszystko powinno być słodkie, smaczne, gotowane i ciepłe. Wraz z “zatrutą” krwią po ciele rozchodzą się choroby, ubywa zdrowia, słabnie serce, obumierają komórki mózgu. Nie pomagają w tym przypadku żadne tabletki, organizm przypomina stojące bagno, które człowiek stopniowo wchłania. Z tej sytuacji są tylko dwa wyjścia: albo żyć chorując i oczekując na śmierć, albo też zmienić swoje życie tak, by być zdrowym.

Zobacz Jak oczyścić organizm?

zdrowie150

Advertisements

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s