magiczna pasta dr Budwig

 budwigJakiś czas temu trafiłam na dietę dr Johanny Budwig niemieckiej biochemiczki , która leczy ludzi już od ponad 60 lat na całym świecie. Jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany efekt nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne.

Podstawą diety jest prosta pasta przyrządzona z białego chudego sera (najlepiej prosto ze wsi:D)w połączeniu z olejem lnianym. Dla Dr Budwig olej lniany miał pierwszorzędne znaczenie w leczeniu. Dostarcza on kwas tłuszczowy Omega-3, którego brakuje zarówno osobom chorym na nowotwory, jak i cierpiącym na depresje czy mającym kłopoty z koncentracją. Jest to bowiem składnik nieodzowny dla każdej komórki w każdym zakamarku naszego ciała.

W naszej współczesnej diecie bazującej głównie na przetworzonej żywności, kwasów Omega-3 praktycznie nie dostarcza się organizmowi w ogóle, podczas gdy Omega-6 obecne są w nadmiarze. Ta dysproporcja powoduje – między innymi -zachwianie równowagi immunologicznej, nadmierną skłonność do stanów zapalnych.

Olej lniany już dawno był znany ze swych cennych walorów odżywczych. Budwig odkryła magiczne działanie oleju lnianego połączonego z białkiem. Udowodniła, że aby wielonienasycone kwasy tłuszczowe mogły być w pełni wykorzystane przez nasz organizm muszą być połączone z białkami zawierającymi siarkę, których największym źródłem jest właśnie biały ser.

Przepis na paste jest prosty i zalecany wszystkim chorym jak i zdrowym. Jest to idealny środek odżywczy dla dzieci, a nawet niemowląt. Podstawa 1 łyzka oleju lnianego z 2 łyżkami albo więcej chudego twarogu. Należy zmiksować (przez około 5 minut):
– 6-8 łyżek oleju lnianego – osoby chore, 2-4 łyżek – osoby zdrowe, dzieci – 1g/kg masy ciała,
– 12,5 dkg chudego białego twarogu

page

Mikser do wykonania pasty powinien być z naczyniem i nożami tnącymi w środku, a nie ubijak do piany czy mieszadło do ciasta. Pasta powinna mieć jednolitą, zbliżoną do rzadkiego majonezu konsystencję. Po przyrządzeniu należy przechowywać ją w lodówce (do 48 godzin).

Tak przygotowaną pastę możemy teraz przyrządzać wg upodobania, dodając przyprawy i różnego rodzaju dodatki.(łyżka miodu, cynamonu, pieprzu cayenne, czosnek, cebula, szczypiorek…według własnego upodobania).

pasta 5

Bardzo ważne by używać świeżego oleju tłoczonego na zimno. Olej z siemienia lnianego po otwarciu nadaje się do spożycia tylko przez trzy tygodnie. Dlatego kupując go warto wybrać małą butelkę z przyciemnionego szkła i przechowywać ją przez cały czas w lodówce. Olej również można mrozić. Dr. Budwig w zależności od stopnia zaawansowania choroby zaleca zażywanie od 3 do 6 łyżek oleju z siemienia lnianego z co najmniej pół szklanki białego sera dziennie. I w ten oto sposób łącząc dwa łatwo dostępne produkty spożywcze w przeciągu trzech miesięcy możemy się pozbyć się naszych problemów.

sport

Jeszcze jedną ciekawą dietą, powstałą w związku z leczniczymi właściwościami oleju lnianego jest również „dieta sportowców”. Dieta ta polega na maksymalnym zoptymalizowaniu dostarczania do organizmu zawartych w oleju kwasów, które w ten sposób mają podnosić sprawność oraz wytrzymałość. Co więcej, dieta ta może również skutecznie przyczyniać się do zwiększania bez tłuszczowej masy mięśniowej, więc na pewno taka kuracja zainteresuje wszystkich tych, którzy chcieliby móc poszczycić się muskularnym ciałem. Dodatkowo „dieta sportowców” pomaga również w zwiększaniu odżywczych substancji, które w trakcie treningów są wykorzystywane przez organizm.

Wiedza dla wytrwałych:

Aktualna sytuacja prawna na świecie nie zezwala na oficjalne stosowanie metod naturalnych, niezatwierdzonych przez stosowne urzędy państwowe. Zatwierdzanie metod naturalnych stoi w sprzeczności nie tylko z interesem lobby farmaceutycznego, ale i spożywczego. Przy pomocy tej diety można bardzo szybko przywrócić organizm do równowagi. Dr. Budwig za jej naukowe odkrycia nominowana była do Nagrody Nobla aż siedmiokrotnie, metoda ta i jej sukcesy są jednak oficjalnie światu nieznane… Powodem jak zwykle w takich przypadkach zapewne jest fakt, iż składniki diety są ogólnie dostępne, a pomysł niezwykle prosty.  Jak sama autorka twierdzi – leczenie raka może być bardzo proste, gdy wiesz już jak to zrobić. Dużo informacji na temat diety można znaleźć na stronie http://www.budwigcenter.com/ strona jest w języku angielskim i można pobrać darmowy 100 stronicowy przewodnik po diecie. Dieta w języku polskim z bardzo przydatnymi informacjami jest ładnie opisana na stronie  http://www.primanatura.pl


Anty rakowa dieta dr Budwig skutecznie wspomaga nie tylko leczenie raka ale również:
nowotwory łagodne i złośliwe,  Alzheimera,  atak i zawał serca, arytmia, stłuszczenie wątroby, astma oskrzelowa, problemy trawienne, wrzody żołądka, schorzenia prostaty, artretyzm, wszelkie problemy dermatologiczne, schorzenia wieku starczego, problemy z nauką i pamięcią, stwardnienie rozsiane,reakcje autoimmunologiczne, schorzenia woreczka żólciowego, cukrzyca, i wady wzroku i słuchu.

Dzisiaj dodałam pastę do mojego menu, nie wiem jak mój organizm będzie tolerował biały ser, w razie co będę eksperymentować z kozim  albo maślanką. Smak pasty po doprawieniu jest przepyszny:) Moim celem jest poprawa stanu mojej skóry. Pasta ma wiele zastosowań, uważam że warto spróbować. Jest łatwa do zrobienia, 5  minut dziennie mnie nie zbawi. Zobaczymy jakie będą efekty:) Wkrótce zdam relację 🙂

Advertisements

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s