The Secret – tajemnica szczęścia

Prawo atrakcji jest często tłumaczone na język polski jako prawo przyciągania. Zakłada, że istnieje pewna siła (wszechświat, energia, itp), która daje nam to czego pragniemy. Oddziałujemy na nią za pomocą naszych myśli. Czyli myśląc pozytywnie- otrzymujemy pozytywne, myśląc negatywnie dostajemy negatywne. Myśli są magnetyczne i mają własną częstotliwość. Kiedy myślisz, Twoje myśli zostają wysłane we Wszechświat i magnetycznie przyciągają wszystko, co jest podobne i odznacza się taką samą częstotliwością. Wszystko, co zostało wysłane powraca do źródła. A źródłem jesteś Ty. Jeśli narzekasz prawo przyciągania przyniesie więcej sytuacji dających Ci okazję do narzekania. Powinniśmy być świadomi jednego: zostało naukowo dowiedzione, że myśl pozytywna jest sto razy potężniejsza od myśli negatywnej. Weźmy jeden z najprostsztch przypadków z wykorzystaniem prawa atrakcji, wyobraźmy sobie małe dziecko, które biega i skacze z radości, na co zaniepokojona mama, “dziecko nie biegaj tak szybko bo sie przewrócisz”…i co się dzieje? dziecko się przewraca:) albo wyobraźcie sobie kobietę, która ciągle narzeka na bóle pleców, głowy,  chodzi po lekarzach, w apteczce domowej nie brakuje żadnego leku a jej ulubionym tematem tabu są jej dolegliwości-  jak ta kobieta ma być zdrowa i szczęśliwa? Inna sytuacja, dawno już nie widziałam mojej znajomej, myślę sobie o niej i albo ją nagle spotykam  albo dzwoni:) inny najprostszy przykład ze szkoły…jakoś dziwnym cudem, zawsze jak się akurat nie przygotowało do lekcji, pani nauczycielka wołała do odpowiedzi:D Tak właśnie w teorii działa prawo przyciągania. Oczywiście obraca się ono w drugą stronę- jeżeli wizualizujesz sukcesy i dobre rzeczy to je otrzymujesz.

“Wszyscy działamy w oparciu o jedną nieskończoną siłę. Wszyscy kierujemy swoimi krokami na zasadzie tych samych praw. Naturalne prawa Wszechświata są tak precyzyjne, że bez problemów potrafimy zbudować statki kosmiczne, posłać ludzi na Księżyc i określić czas lądowania co do ułamka sekundy.Wszyscy działamy w oparciu o jedną siłę, jedno prawo przyciągania, law of attraction,prawo atrakcji. Wszystko, co pojawia się w Twoim życiu, sam je do niego przyciągasz. A czynisz to za sprawą obrazów, jakie pojawiają się w Twoim umyśle. To jest to, co myślisz. Cokolwiek rozważasz w swoim umyśle,przyciągasz do siebie” BOB PROCTOR

Uważaj co myślisz, myśli stają się słowami…
Uważaj co mówisz, słowa stają się czynami…
Uważaj co czynisz, czyny stają się nawykami…
Uważaj na nawyki, nawyki kształtują twój charakter…
Uważaj na charakter, charakter staje się twoim losem.

o książce     

secretAutorka książki “Sekret” zmieni całe Twoje życie. Poznając Sekret dowiesz się, jak mieć wszystko, czego pragniesz, jak być człowiekiem którym zawsze chciałeś być. Dowiesz się, kim naprawdę jesteś. Poznasz prawdziwą wielkość, jaka czeka cię w życiu. Fragmenty Wielkiego Sekretu odnajdywano na przestrzeni dziejów w tradycjach ustnych, w literaturze, w religiach i systemach filozoficznych. Po raz pierwszy wszystkie jego elementy zostały zebrane w książce, której treść może mieć fundamentalne znacznie dla wszystkich jej czytelników. Dowiesz się z niej, jak wykorzystywać Sekret w każdym aspekcie swojego życia – nieistotne czy chodzi o pieniądze, zdrowie, związki uczuciowe, szczęście, czy jakikolwiek przejaw komunikacji ze światem. Istotne że można to wszystko mieć trzeba tylko wiedzieć jak. Zaczniesz pojmować ukrytą, nie wykorzystaną siłę którą masz w sobie, a jej ujawnienie wypełni radością każdy dzień twojego istnienia. Sekret zawiera w sobie mądrość współczesnych nauczycieli – mężczyzn i kobiet, którzy posługiwali się nim i posługują nadal by osiągnąć zdrowie, bogactwo i szczęście. Stosując wiedzę Sekretu ujawniają niezwykłe historie zwycięstwa nad chorobą, zdobycia ogromnego bogactwa, pokonania przeszkód i osiągnięcia tego, co wielu uznałoby za niemożliwe. Wiedza ta była przekazywana przez wieki, pożądana, skrywana, gubiona, kradziona i kupowana za ogromne sumy. Sekret rozumieli najwięksi ludzie w historii: Platon, Galileusz, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein – wraz z wynalazcami, teologami, naukowcami i wielkimi myślicielami.”
 

Na podstawie książki został nakręcony film. Zachęcam do obejrzenia i kontemplacji nad własnym tokiem myślenia. Czytałam książkę parę lat temu, uważam, że film jeszcze łatwiej obrazuje zasady działania prawa atrakcji. Prawo to otworzyło mi oczy na świat, pomogło dostrzec szanse, których dotychczas nie zauważałam. Od paru lat staram się żyć według zasad prawa, myśleć pozytwywnie i od paru lat czuję się lepszym człowiekiem, każdy przeżywa wzloty i upadki, ale posiadając wiedzę zawartą w książce możemy uzyskać wewnętrzny spokój, satysfakcję z życia, uwierzymy nawet że niemożliwe staje się możliwe, a szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Ci którzy mnie dobrze znają, często mówią, że wszystko mi się udaje , że wszystko idzie po mojej myśli, że zawsze mam szczęścię. (pozdro dla rodziców ♥) Otóże nigdy nie przestaję wierzyć, że mi się coś nie uda. Czasami poprostu nie wiem czego chcę i ściągam na siebie różne wibracje:) Ktoś może powiedzieć ” Co za bzdury! To jest śmieszne!” coż… jeżeli śmieszność jest ceną za piękne życie będę śmieszna ale za to prawdziwie szczęśliwa 🙂 Wierzę jednak, że większość znajdzie dowody we własnym życiu na to iż coś w tym jest. Książka Rhondy Byrne jest wspaniałym poradnikiem na szczęśliwe życie. Gdyby programy szkolne uwzględniały tego typu lektury, a na lekcjach WF-u dzieci uczyły się medytacji żyli byśmy w świecie pozbawionym nienawiści, strachu i przemocy.

 Film jest w języku angielskim ale myślę, że szybko pojawią sie tłumaczenia. W internecie dużo informacji można znaleść na temat prawa atrakcji, błędnie tłumaczonego w języku polskim na prawo przyciągania.

atrakcja

Advertisements

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s