Kwas moczowy – kuracja cytrynowa

Kwas moczowy powstaje we wszelkich procesach rozpadu i przebudowy komórek zachodzących w organizmie. Około 75% kwasu moczowego jest wydalane z moczem, 25% przechodzi do przewodu pokarmowego i jest rozkładane przez bakterie jelitowe.


Kwas moczowy zbiera się w organizmie gdy człowiek za dużo je. Organizm nie nadąża z obfitością pożywienia, którą musi przerobić. Niestrawione resztki gromadzą się w różnych częściach naszego ciała, rozkładając się zatruwają nas od wewnątrz powodując różne choroby i przedwczesne starzenie naszego ciała.

Prawie wszystkie chroniczne choroby „zawdzięczają” swoje pochodzenie kwasowi moczowemu, który stopniowo przenika przez nasz organizm. Jak wyżej wspomniałam kwas moczowy powstaje z nadmiaru spożywanego przez nas pokarmu oraz poprzez spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów białkowych pochodzenia zwierzęcego (mięso, mleko, wędliny, kiełbasa itp.) Choroby stawów, kości, bóle w kręgosłupie, chroniczny reumatyzm, artretyzm, podagra, osteoporoza itp. – wszystkie te choroby wywołane są nadmiarem kwasu moczowego w organizmie. Jedyne co można zrobić to przerwać proces tworzenia się w organizmie kwasu moczowego!!

Co należy zrobić? Należy rozpuścić złogi w stawach i mięśniach a długoletnie męczące silne bóle znikną same z siebie. Parę lat temu 2 razy do roku bolały mnie nogi, przez 2-3 miesiące codziennie!! Trwało to 3 lata z rzędu. Zrobiłam wszystkie badania jakie były możliwe ale wszystko było w normie a nogi mnie dalej bolały. Robiąc te wszystkie badania dowiedziałam się, że mam niedoczyność tarczycy i zaczęłam brać hormony. W tym samym czasie przeprowadziłam kurację cytrynową, która oczyszcza organizm z kwasu moczowego. Ból nóg zniknął a do końca kuracji miałam jeszcze 2 dni 🙂 Od tego czasu już nigdy nie miałam problemów ze stawami. Długo nie byłam pewna, czy ból był wywołany przez tarczycę czy zanieczyszczony kwasem moczowym organizm. Endokrynolog zapewniał mnie, że tarczyca nie miała z tym nic wspólnego… Do dzisiaj piję profilaktycznie wodę mineralną z cytryną, co najmniej 2 szklanki dziennie. Mojej dobrej koleżance kuracja cytrynowa pomogła pozbyć się nieustających bólów głowy. Naprawdę warto przeprowadzić kurację leczniczą, jest łatwa, stosunkowa tania i jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Najlepszym sposobem uwolnienia organizmu od trującej substancji, która pomału zabija nasz organizm jest picie zwykłego soku z cytryny. Różne są opinie na tematu kwasu cytrynowego i witaminy C 🙂 Dużo się naczytałam na ten temat i zaliczam się do tej grupy, która twierdzi że witamina C może tylko pomóc (naturalna nie syntetyczna). Dla tych co twierdzą, że nadmiar kwasu cytrynowego może spowodować roztrój żołądka – trochę o fizjologii procesu trawienia. Sok z cytryny ma kwaśny smak tylko w momencie przygotowywania. Gdy tylko zostaje wypity enzymy w jamie ustnej zmieniają jego smak na słodki. Tym niemniej do żołądka dochodzi kwas cytrynowy i askorbinowy. Te dwa kwasy w porównaniu z kwasem solnym zawartym w sokach żołądkowych są tak słabe, że w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić błonie śluzowej żołądka. Wręcz przeciwnie – osoby, które cierpią na wrzody żołądka odczuwają korzystne działanie kuracji sokiem cytrynowym. Jest on bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony. Wspaniale oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu. Chcesz wyglądać młodo, pij sok z cytryny:)

Kuracja profilaktyczna:
dzień 1 i 10 – 1 cytryna
dzień 2 i 9 – 2 cytryny
dzień 3 i 8 – 3 cytryny
dzień 4 i 7 – 4 cytryny
dzień 5 i 6 – 5 cytryn.

Od 1 do 5 dnia zwiększamy spożycie o l cytrynę, od 6 do 10 dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić sok z 30 cytryn.

Kuracja lecznicza:
dzień 1 i 12 – 5 cytryn
dzień 2 i 11 – 10 cytryn
dzień 3 i 10 – 15 cytryn
dzień 4 i 9 – 20 cytryn
dzień 5,6,7 i 8 – 25 cytryn

Kuracja lecznicza zalecana jest w chorobach chronicznych. W ciągu całej kuracji należy wypić sok z 200 cytryn. Bardzo rzadko pod wpływem wprowadzenia do żołądka dużej ilości kwasu cytrynowego mogą pojawić się jakieś zakłócenia w funkcjonowaniu jelita. Jeśli tak się stanie, należy zaprzestać przyjmowania soku według schematu kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Pomoże to żołądkowi przyzwyczaić się do soku cytrynowego. Potem można wrócić do kuracji leczniczej. Sok należy 3-5 razy dziennie. Podczas leczenia kamieni za pomocą soku z cytryny należy go pić według wyżej opisanego schematu. Sok z cytryny jest jednym z najlepszych środków przeciw kamieniom. Należy dodać, że w trakcie kuracji przez kilka dni widoczna jest wydajniejsza praca nerek. Mocz może zmienić kolor, stanie się ciemny, może pojawić się w nim osad ceglanego koloru, składający się z soli moczanowych. W pierwszej fazie leczenia ilość osadu na litr bywa duża. Świadczy to o tym, że organizm pod wpływem kwasu cytrynowego gwałtownie usuwa kwas moczowy. Pod koniec kuracji mocz przybiera kolor bursztynu, nie widać osadów, nawet po długim czasie stania, co wskazuje na to, że nie ma nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje. (1 wypalony papieros niszczy w organizmie do 25 miligramów witaminy C, czyli 1/4 dziennego zapotrzebowania ).

Wskazówki:
Kupując cytryny wybierajcie te które mają cienką skórkę, gdyż zawiera więcej soku. Świeży sok cytrynowy bardzo szybko rozkłada się pod wpływem powietrza i światła, dlatego za każdym razem należy przygotowywać nową porcję soku. Sok pić bez dodatku cukru. Ze skórek cytryny też można zrobić pożytek, należy drobno posiekać, przełożyć do słoika, zalać miodem lub posypać cukrem i wstawić do lodówki. Na drugi dzień otrzymamy wspaniałą esencję (wyciąg z cytryny), którą można pić zamiast herbaty lub kawy, dodając wodę mineralną. Można też wrzucić skórki do wanny, dobrze robią na skórę. Pić go trzeba pół godziny przed lub godzinę po posiłku – jak komu wygodniej.

Wiedza dla wytrwałych:

Podagra
Najczęściej występuje w stawach dużych palców u nóg (rzadziej u rąk), objawia się silnym łamaniem lub świdrującym bólem. Kwas moczowy odkładając się w stawach w postaci kryształków powoduje silne bóle, opuchlizny i zaczerwienienia. Sole, które wydzielają się z krwi tworzą guzy podagryczne zniekształcające stawy i pozbawiające je możliwości ruchu. Jeżeli ilość kwasu cały czas się zwiększa, staw pokrywa się jakby grubą warstwą soli (podobną do stwardniałego cementu) co przeszkadza w wykonywaniu jakichkolwiek ruchów. Choroba rozpoczyna się od niewielkiego bólu w porażonym stawie i trudności w poruszaniu, co szczególnie wyraźnie daje się odczuć po długim bezruchu (sen, siedzenie). Podczas ruchu (siadanie, chodzenie po schodach itp.) słychać chrzęst. Najczęstszym obiektem ataku podagry jest staw biodrowy, co powoduje utykanie.

Chroniczny reumatyzm
Chroniczny reumatyzm jest chorobą nie mającą nic wspólnego z ostrym reumatyzmem powodowanym przez komplikacje po przeziębieniu lub grypie. Można go nazwać młodszym bratem podagry, ponieważ obie choroby mają wspólną przyczynę – nagromadzenie kwasu moczowego. Chroniczny reumatyzm rzadko występuje u ludzi młodych. W zasadzie jest „osiągnięciem” osób w starszym wieku, będąc „nagrodą” za obfite biesiady przez całe życie. Można śmiało powiedzieć, że reumatyzm to lustro, w którym odbijają się nasze zgubne nawyki żywieniowe. Chroniczny reumatyzm jest mniej bolesny niż podagra, chociaż obrzęki i guzy reumatyczne są bardzo podobne do podagrycznych. Jego przyczyną jest spowolnienie przemiany materii, spowodowane przede wszystkim przez nadmiar kwasu moczowego (spożywanie produktów i wyrobów z dużą jego zawartością, siedzący tryb życia, spożywanie dużych ilości alkoholu, herbaty, kawy, słodyczy, palenie papierosów).

Dna moczanowa
W krwi znajduje się niewielka ilość kwasu moczowego, ale gdy ilość ta się zwiększa to łącząc się z niektórymi składnikami krwi kwas moczowy tworzy galaretowate masy, które umiejscawiają się w określonych odcinkach naczyń krwionośnych. Wtedy krążenie krwi jest zakłócone lub w ogóle zatrzymane. Z reguły zatykają się najdrobniejsze naczynia krwionośne w częściach ciała oddalonych od serca (ręce, nogi). Zakłóceniu ulega krążenie krwi, co powoduje uczucie zimna (chłodne ręce, nogi). Dna jest chorobą serca i może być początkiem totalnego zaburzenia pracy układu krążenia.

Anemia
Przyczyny anemii są takie same jak dny moczanowej. Niedostatek czerwonych krwinek prawdopodobnie związany jest z nawykiem spożywania gotowanych, rafinowanych produktów, cukru, nadmiernej ilości białka pochodzenia zwierzęcego, pasteryzowanego mleka. We wszystkich tych produktach wapń występuje w trudno przyswajalnej postaci, a łącząc się z kwasem moczowym tworzy nierozpuszczalne sole co prowadzi do zmiany składu krwi.

Kamica wątrobowa i nerkowa
Kwas moczowy odkłada się nie tylko w mięśniach i stawach, ale również w nerkach i w żółci. Gdy opisywałem przyczyny osteoporozy, zwróciłem uwagę na to, że nieorganiczny (nienaturalny) wapń tworzy z kwasem moczowym nierozpuszczalne sole, które krystalizują się w wątrobie i w nerkach. Początkowo tworzy się piasek, który łatwo przechodzi przez kanały odprowadzające, ale z upływem czasu piasek zamienia się w kamienie, które powodują straszne męczarnie w postaci kolek wątrobowych i nerkowych. Objawem tworzenia się piasku jest uczucie bólu podczas oddawania moczu. Ale Jak to często bywa, lekceważymy przejściowe bóle i czekamy do momentu, gdy kamienie dadzą o sobie znać w formie ataku.

Choroby skóry 

Wiele chorób skóry szczególnie noszących miejscowy charakter, powstaje w wyniku odkładania się kwasu moczowego w tkankach naszego ciała. Różnego rodzaju egzemy skórne mają ścisły związek ze zgubnym działaniem kwasu moczowego i jego soli.

Cukrzyca i nadwaga
Kwas moczowy jest dla organizmu trucizną, od której trzeba się uwolnić za wszelką cenę. Organizm płaci za neutralizację kwasu moczowego zmniejszeniem szybkości przemiany materii, ponieważ znaczna część soli mineralnych, witamin, mikro- i makroelementów jest zaangażowana w proces neutralizacji kwasu moczowego. To prowadzi do naruszenia gospodarki cukrowej (cukrzyca). Z reguły po naruszeniu gospodarki cukrowej przychodzi kolej na zakłócenie wymiany tłuszczów, w wyniku czego następuje otłuszczenie ciała. Właśnie dlatego wielu diabetyków cierpi na nadwagę, tj. otłuszczenie.

Choroby nerwowe
Ponieważ kwas moczowy ma bezpośredni kontakt z krwią, to jego niszczące działanie nie ogranicza się tylko do chorób stawów, tkanek i mięśni. Ośrodki nerwowe i mózg również cierpią z powodu jego trującego działania. Podwyższone ciśnienie krwi, bóle głowy, częste migreny, neurastenia, bezsenność, a nawet epilepsja (padaczka) – wszystkie te dolegliwości mają wspólną przyczynę: oddziaływanie na organizm toksycznych soli kwasu moczowego.

Dlaczego kuracja cytryną? Kwas cytrynowy jest jedynym kwasem wiążącym się w organizmie z wapniem. W wyniku tego procesu tworzy się unikalna sól. Podczas jej rozpuszczania organizm otrzymuje fosfor i wapń, pierwiastki, które normalizują przemianę materii i regenerują tkankę kostną. Oprócz tego kwas cytrynowy tworzy się w procesie trawienia pokarmu. Jeżeli przyjmujemy kwas cytrynowy, to w ten sposób organizm zachowuje energię, którą może wykorzystać na oczyszczanie kości z „trucizny”. Ponadto kwas cytrynowy łącząc się z aminami tworzy kwas aminowo-cytrynowy o ładunku ujemnym. Spośród 21 niezastąpionych aminokwasów w naszym organizmie tylko 3 są naładowane ujemnie. Szczególnie cenne w kuracji cytrynowej jest to, że podczas niej w organizmie powstaje naturalny kwas aminowo-cytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczonych do walki z wyżej opisanymi chorobami. Po co nam tabletki!!

zdrowie

Advertisements

10 responses to “Kwas moczowy – kuracja cytrynowa

  1. pytanie… czy cytryny mogą być zastąpione limonkami… ?

  2. mam,wiele chorob jedna z nich jest dna moczanowa kuracje stosuje raz na trzy lata naprawde pomaga jej wyniki sa b. pozytywne za pirwszym razem zniknela mi narosl ok. 1,5 cm lewego nadgarstka uciskajaca mi na nerw. to tylko maly przyklad jest wiele wiecej jan

  3. Ja właśnie zaczęłam. Dziś 3 dzień i sok z 15 cytryn. Nie jest zle, ale boję się tych dni kiedy wypadnie po 25. Na razie nie chudnę, ale jem normalnie.

  4. A ktoś może napisać czy podziała ta kuracja? Czy jest sens robienia tej kuracji jeśli ktoś ma w swoim ciele guzki?

  5. Jestem w trakcie 🙂 troszkę mi dokucza żołądaek (lekkie nudności) ale do przeżycia. Jutro wchodzę na poziom 25’ciu cytrynek.

  6. Według Tombaka co najmniej 2 razy w roku, późną jesienią i wczesną wiosną. Ja osobiście piję wodę z cytryną codziennie od paru lat i nie mam potrzeby przeprowadzania kuracji profilaktycznej. Jednorazowa kuracja lecznicza mi pomogła.

  7. A jak często należy przeprowadzać kurację profilaktyczną?

  8. Obecnie w lipcu drogo wychodzi bo cytryny po 8,5zł. Ja robiłem kuracje jak były po 5,5zł.

Leave a Reply ✿ Dodaj komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s